Śmiech

• Poczucie humoru połączy rozdzielone części twojej osoby. Poczucie humoru sklei fragmenty ciebie w jedną całość. Przecież chyba już to wies...

• Poczucie humoru połączy rozdzielone części twojej osoby. Poczucie humoru sklei fragmenty ciebie w jedną całość. Przecież chyba już to wiesz? Kiedy śmiejesz się serdecznie, nagle wszystkie fragmenty znikają i stajesz się jednym. Kiedy się śmiejesz, twoja dusza i twoje ciało to jedno - śmieją się razem. Kiedy myślisz, twoje ciało i dusza są rozdzielone. Kiedy płaczesz, twoje ciało i dusza są jednym, są zharmonizowane. Zawsze pamiętaj: wszystkie te rzeczy są dobre, bo dobre jest to, co czyni cię jednością. Śmiech, płacz, taniec, śpiew - wszystko to sprawia, że jesteś jedną całością, w której funkcjonujesz w pełnej harmonii, bez podziałów. Myślenie odbywa się w głowie, a ciało w tym czasie może robić tysiące rzeczy; możesz jeść, a umysł nie przerywa swojego procesu myślenia. To jest podział. Idziesz drogą: ciało spaceruje, a ty myślisz. Nie myślisz o drodze, nie myślisz o drzewach, które cię otaczają, nie myślisz o słońcu, nie myślisz o ludziach, których mijasz, rozmyślasz o innych sprawach, innych światach. Roześmiej się serdecznie, nie jednym z tych sztucznych śmiechów, które są jedynie grymasem ust, lecz szczerze,z głębi siebie, a nagle poczujesz, że twoja dusza i ciało działają wspólnie. To nie tylko ciało, to coś głębiej w twoim wnętrzu. To powstaje w samym centrum twojego ja i wypływa na zewnątrz. Cały jesteś śmiechem.

• Sztuka relaksacji oznacza doświadczanie spraw niemierzalnych, niematerialnych: swojej prawdziwej istoty. Zdarzają się chwile, kiedy bezwiednie wchodzisz w stan rozluźnienia. Serdeczny śmiech, taki do rozpuku, nie ten nakazany przez umysł, ma działanie odprężające. Dlatego jest on uznawany za jedno z najlepszych lekarstw na odzyskanie dobrego samopoczucia. Jednak taki śmiech należy do rzadkości - został uznany za niewłaściwy przez tych, którzy są także przeciwnikami stanu odprężenia. Ludzkość została zamieniona w śmiertelnie poważny szpital psychiatryczny. Przypomnij sobie, jak chichoczą dzieciaki. Całe ciało jest zaangażowane w ten śmiech. A ty? Śmiejesz się tylko głową, prawda? Jest to kolejna czynność intelektualna. Uważam, że serdeczny śmiech jest lepszy niż modlitwa, ponieważ przynosi odprężenie. Modląc się, stajesz się spięty. Śmiejąc się, zapominasz nagle wszystkie nakazy, nauki, sprawy poważne. Przez krótką chwilę jesteś ponad to. Kiedy znów będziesz się śmiał - zwróć na to uwagę.

Równowaga ciała i umysłu

You Might Also Like

0 comments